PL

Europe: EN

Belgium: FR | NL

France: FR

Germany: DE

Greece: GR

Italy: IT

Netherlands: NL

Poland: PL

Russia: RU

Spain: ES

Sweden: SE

United Kingdom: EN

1886

PO RAZ PIERWSZY UŻYTO NAZWY DEL MONTE NA PRODUKCIE SPOŻYWCZYMKawa Del Monte debiutuje jako najwyższej jakości mieszanka kawy pakowana dla prestiżowego Hotelu Del Monte w Monterey w Kalifornii.

1892

WPROWADZENIE MARKI DEL MONTE®Spółka rozszerzyła swoją działalność i wybrała nazwę Del Monte na swoją markę dla nowej linii brzoskwiń w puszkach.

1909

ZNAK DEL MONTE POJAWIA SIĘ PO RAZ PIERWSZY NA ETYKIECIE PUSZKI

1996

WPROWADZENIE DO OFERTY ANANASA DEL MONTE GOLD® EXTRA SWEETPierwsza nowa odmiana ananasa od ponad 15 lat

1997

NOWOJORSKA GIEŁDA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCHPaździernik 1997, Fresh Del Monte Produce Inc. zostaje dopuszczona do obrotu na giełdzie NYSE pod symbolem giełdowym FDP.

2004

PRZEJĘCIE DEL MONTE FOODS EUROPEWiodącego producenta i dystrybutora przetworzonych owoców, warzyw i napojów w Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz w krajach byłego Związku Radzieckiego.

2007

ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI W ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICHnowoczesny obiekt wybudowany w Dubaju, którego działalność obejmuje produkty świeże, świeże krojone warzywa i owoce (fresh-cut), a także ultra świeże soki adresowane na rynki Bliskiego Wschodu.

2008

PRZEJĘCIE KOSTARYKAŃSKIEJ GRUPY CARIBANAprowadzące do znacznego wzrostu produkcji bananów pod marką Del Monte® oraz ananasów Del Monte Gold® Extra Sweet z Ameryki Środkowej.

2014

OTWARCIE DOJRZEWALNI W PARYŻU, WE FRANCJIZdolność składowania 27 ton bananów z dodatkową możliwością przechowywania 500 palet innych produktów, takich jak owoce roślin liściastych, owoce cytrusowe i owoce tropikalne.

2015

CERTYFIKAT ZRÓWNOWAŻONYCH UPRAW!Del Monte Fresh Produce z przyjemnością ogłasza, że jej plantacje bananów w Gwatemali i Kostaryce, plantacje ananasów w Kostaryce oraz plantacje ananasów i zakłady przetwórstwa w Kenii uzyskały certyfikat zgodności z zasadami Zrównoważonego Rozwoju. Stosowny certyfikat został wydany przez SCS Global Services (SCS).

2016

OTWARCIE ZAKŁADU PRODUKCJI ŚWIEŻYCH KROJONYCH OWOCÓW I WARZYW WE FRANCJI

2017

MARKA DEL MONTE® BRAND ŚWIĘTUJE 125 LAT SWOJEGO ISTNIENIA!Od 125 lat dostarczamy najlepsze, świeże, przygotowane i przetworzone owoce, „od pola do stołu”.

x