PL

Europe: EN

Belgium: FR | NL

France: FR

Germany: DE

Greece: GR

Italy: IT

Netherlands: NL

Poland: PL

Russia: RU

Spain: ES

Sweden: SE

United Kingdom: EN

30-DNIOWE WYZWANIE FITNESS: TYDZIEŃ 3

Tydzień 3: Nie poddawaj się!


Dziś jest 15 dzień 30-dniowego wyzwania fitness Del Monte, a to oznacza, że jesteś w połowie drogi do celu, jakim jest bycie zdrowszym, sprawniejszym i szczęśliwszym! Mamy nadzieję, że nadal masz silną motywację, a co najważniejsze, że podoba Ci się twój nowy, zdrowy styl życia. Może nawet udało ci się zauważyć pierwsze efekty? Jeżeli nie, nie martw się - pracuj jeszcze wytrwalej w następnym tygodniu!


Ćwicz dalej - mało, ale często.
Przez kolejne 15 dni, wytrwałość ma kluczowe znaczenie. Zamiast korzystać z windy wejdź po schodach i zrezygnuj z przekąsek między posiłkami! W tym tygodniu wykonuj 10-20 minutowe treningi tak często, jak możesz i upewnij się, że spożywasz wszystkie pełnowartościowe produkty, jakie zalecaliśmy w pierwszym tygodniu. Aby utrzymać Twoją motywację i uwagę, stworzyliśmy dla Ciebie przykładowy jadłospis do wypróbowania i dodaliśmy kilka wskazówek i porad, aby odświeżyć i urozmaicić Twój trening na każdą partię mięśniową.


10-minutowy trening interwałowy (HIIT)
Co powiesz na nowy trening interwałowy w tym tygodniu? Intensywny trening interwałowy (HIIT) pozwala spalać tłuszcz długo po zakończonym treningu, ponieważ prowadzi on do szybkiego wzrostu tętna w krótkim czasie. Zamiast 3 stałych ćwiczeń, jakie zaproponowaliśmy Ci w ubiegłym tygodniu, spróbuj połączyć ze sobą więcej ćwiczeń w ciągu 10-20 minut, ale każde z nich wykonuj krócej. Jeżeli masz tylko 10 minut, wykonaj trening tylko raz, ale jeżeli dysponujesz 20 minutami, wykonaj go 2 razy! Im więcej ćwiczysz, tym szybciej zauważysz efekty, ale już 10 minut wystarczy, aby odczuć wyraźną różnicę w stanie swojego zdrowia.

Poniżej znajdziesz pięć ćwiczeń, jakie możesz wypróbować, aby zapewnić sobie najbardziej zróżnicowany trening do wykonania w ciągu 10-20 minut.

Pamiętaj, że trening HIIT oznacza wykonywanie ćwiczeń o dużej intensywności, które powodują wzrost tętna i szybkie spalanie kalorii! Wykonuj każde ćwiczenie przez 45 sekund, tak energicznie, jak potrafisz, następnie odpocznij przez 15 sekund i powtórz, aż osiągniesz wymagany czas (np. 10 minut):

  • PRZYSIADY:W pozycji stojącej ustaw stopy na szerokość ramion i wyciągnij ręce przed siebie. Skup swoją uwagę na dowolnym przedmiocie znajdującym się przed Tobą i utrzymuj na nim swoją uwagę, zegnij kolana i zrób przysiad. Utrzymuj proste plecy i wróć do pozycji wyjściowej - powtórz.
  • BRZUSZKI:Z pozycji leżącej na plecach oderwij górną część ciała od podłogi. Trzymaj dłonie przy głowie i zepnij mięśnie brzucha podnosząc ciało jeszcze wyżej - powtórz.
  • BURPEES (PADNIJ-POWSTAŃ):. Stań z rękami po bokach, zejdź do przysiadu i połóż dłonie przed sobą płasko na podłodze. Z pozycji na podłodze, zrób wykop obiema nogami do tyłu i przejdź do pozycji pompki, zbliż klatkę piersiową do podłogi, następnie wróć do pozycji pompki i przejdź ponownie do przysiadu. Wyskocz w górę, podnieś obie ręce - powtórz.

 

Przykładowy jadłospis na jeden dzień (kliknij na obrazek, aby zobaczyć cały przepis):

ŚNIADANIE: Owsianka z owocami tropikalnymi
Del Monte Tropical Fruit Porridge
OBIAD: Szaszłyki z kurczakiem i ananasem
Del Monte Pineapple and Chicken Skewers 
KOLACJA: Sałatka z gruszki, orzechów włoskich i sera gorgonzola
Del Monte Pear Walnut and Gorgonzola Salad 
SPRZEKĄSKA (opcjonalnie): Smoothie z mango i banana
Del Monte Mango and Banana Yogurt Smoothie 

Chcielibyśmy wiedzieć, jak Ci idzie - napisz o tym do nas (albo najlepiej prześlij nam zdjęcie) na Facebooku, Twitterze albo na Instagramie z hashtagiem #DMLiveHealthy!

Del Monte Europe Facebook Del Monte Europe Twitter Del Monte Europe Instagram Account

 

x