PL

Europe: EN

Belgium: FR | NL

France: FR

Germany: DE

Greece: GR

Italy: IT

Netherlands: NL

Poland: PL

Russia: RU

Spain: ES

Sweden: SE

United Kingdom: EN

30-DNIOWE WYZWANIE FITNESS: TYDZIEŃ 2

Tydzień 2: Bądź fit! 

Wszyscy wiemy, że początki treningu bywają trudne, zwłaszcza jeżeli należysz do osób, które dotychczas nie były zbyt aktywne fizycznie. Ale nie zniechęcaj się. W drugim tygodniu naszego 30-dniowego Wyzwania Fitness mamy dla Ciebie cały zestaw ćwiczeń, które możesz wykonać w czasie krótszym niż 20 minut w domowym zaciszu. Przygotowaliśmy również wygodną listę codziennych czynności, jakie możesz wykonywać, aby zachować sprawność i zdrowie, bez wydawania fortuny (i bez kropli potu).

 

Małe zmiany robią dużą różnicę.
W tym tygodniu chodzi o aktywne podejście. Jest to doskonały czas, aby zacząć wprowadzać pewne drobne, ale długoterminowe zmiany starych nawyków.

 

Chodzi przede wszystkim o dużą intensywność.
Kluczem do pokonania nadmiaru tkanki tłuszczowej i do zdrowego serca jest wykonywanie krótkich serii intensywnych ćwiczeń. Wystarczy, że przeznaczysz 10-20 minut dziennie, tak często, jak to możliwe w ciągu tygodnia, na szybki trening, który możesz wykonać, gdzie tylko chcesz. Magia intensywnego treningu interwałowego (HIIT) polega na tym, że spala on tłuszcz nawet po jego zakończeniu - to ćwiczenia, które działają nadal po skończonym treningu! Ale pamiętaj, że nie chodzi wyłącznie o spalanie tłuszczu. Ten rodzaj treningu pozwala Ci budować mięśnie, dzięki którym Twoje ciało będzie sprawne i silne.

Kilka szybkich ćwiczeń:

Prezentujemy tutaj trzy rodzaje ćwiczeń, jakie będą składać się na Twój trening - zmieniaj je kolejno i przeznacz na każde z nich pięć minut. Wykonuj każde ćwiczenie, tak szybko, jak potrafisz, przez 60 sekund, a następnie przez 60 sekund odpocznij. Dobrze jest wprowadzać zmiany, zatem, aby osiągnąć najlepsze rezultaty, upewnij się, że nie wykonujesz codziennie tych samych ćwiczeń.

 

1. PAJACYKI - Stań ze złączonymi stopami trzymając ręce po bokach wzdłuż ciała. Jednym ruchem zrób wyskok stopami na boki i podnieś ręce powyżej głowy. Natychmiast wykonaj skok z powrotem do pozycji wyjściowej.

2. PODSKOKI ZE SKRĘTEM - Stań prosto z łokciami skierowanymi na bok, dłonie skierowane do siebie stykają się palcami. Upewnij się, że trzymasz ręce z przodu klatki piersiowej. W podskoku skręć obie nogi w lewo, a resztę ciała i ramiona w prawo, a następnie wykonuj ćwiczenie naprzemiennie, raz w jedną, raz w drugą stronę.

3. UNOSZENIE KOLAN - W pozycji stojącej ustaw stopy na szerokość ramion, podnieś jedno kolano na wysokość bioder i podnieś przeciwną rękę, następnie powtórz to samo drugą nogą i ręką. Wykonuj ćwiczenie w jak najszybszym tempie. Ćwiczenie przypomina bieg w miejscu.

 

Dobrze jest wyrabiać w sobie nowe zdrowe nawyki.
Codzienne ćwiczenia możesz uzupełnić przez wprowadzenie wielu drobnych zmian. Zmiana kilku nawyków może zrobić wielką różnicę, kiedy wszystko zsumujesz! W tym tygodniu, zamiast korzystać z windy wejdź po schodach - jeżeli jeździsz do pracy samochodem, postaraj się zaparkować trochę dalej i przejdź pieszo ostatni odcinek trasy. Wysiądź z autobusu przystanek wcześniej i zrób sobie krótki spacer. A może zaczniesz więcej chodzić zamiast korzystać z samochodu czy autobusu?

Chcielibyśmy wiedzieć, jak Ci idzie - napisz o tym do nas (albo najlepiej prześlij nam zdjęcie) na Facebooku, Twitterze albo na Instagramie z hashtagiem #DMLiveHealthy!

Del Monte Europe Facebook Del Monte Europe Twitter Del Monte Europe Instagram Account

x