PL

Europe: EN

Belgium: FR | NL

France: FR

Germany: DE

Greece: GR

Italy: IT

Netherlands: NL

Poland: PL

Russia: RU

Spain: ES

Sweden: SE

United Kingdom: EN

30-DNIOWE WYZWANIE FITNESS: TYDZIEŃ 1

Tydzień 1: Ustalenie podstawowych zasad


W tym tygodniu przyjrzymy się jedzeniu. Aby naprawdę zmienić swój styl życia, musisz zacząć od pozbycia się złych nawyków żywieniowych. Nawet takie małe zmiany mogą zrobić wielką różnicę na drodze do osiągnięcia dobrej kondycji i zdrowia, dlatego wprowadzaj je na bieżąco przez cały czas trwania wyzwania, aby uzyskać najlepsze rezultaty.


1. Opróżnij lodówkę i zrób w niej miejsce na pełnowartościowe produkty.
Najłatwiej zacząć od zastąpienia białego pieczywa, makaronu i ryżu produktami pełnoziarnistymi i razowymi i zrobienia zapasów świeżych warzyw i chudego białka. Łatwo się skusić na smakołyki - dlatego upewnij się, że w Twojej kuchni nie ma żadnych lodów, mrożonej pizzy ani frytek, ponieważ zawierają one mnóstwo cukru, rafinowanych węglowodanów i tłuszczów nasyconych.

2. Powiedz „nie” daniom na wynos i daniom gotowym.
Oszczędzaj swoje pieniądze i swoje zdrowie! Ale nie martw się, nic Cię nie ominie. Mamy kilka naprawdę pysznych przepisów, którymi z łatwością zastąpisz swoje ulubione zachcianki, ale które zamiast tłuszczu zawierają mnóstwo wartości odżywczych. Kiedy przygotowujesz je w domu, wiesz, że składniki są czyste i świeże - trzymaj się więc tego, co znasz.

3. Nie wierz we wszystko, co czytasz.
Na etykietach niektórych swoich ulubionych produktów znajdziesz określenia O NISKIEJ ZAWARTOŚCI TŁUSZCZU, O OBNIŻONEJ ZAWARTOŚCI TŁUSZCZU albo BEZ TŁUSZCZU. Kiedy usuwa się z pożywienia tłuszcz, zwykle zwiększa się ilość cukru, soli i dodatków, aby polepszyć smak. To właśnie ta większa ilość cukru i soli w pożywieniu szkodzi zdrowiu i prowadzi do przybierania na wadze, dlatego zachowaj ostrożność i zawsze sprawdzaj dwa razy.


Poniżej znajdziesz kilka łatwych i smacznych przepisów, na dobry początek:

Nadziewane papryki

Del Monte Stuffed Peppers

Sałatka z krewetek i ananasa

Del Monte Shrimp and Pineapple salad

Kanapka z chleba pita z soczystą sałatką z tuńczyka

Del Monte Fruity Tuna Pita Sandwich

Chcielibyśmy wiedzieć, jak Ci idzie - napisz o tym do nas (albo najlepiej prześlij nam zdjęcie) na Facebooku, Twitterze albo na Instagramie z hashtagiem #DMLiveHealthy

Del Monte Europe Facebook Del Monte Europe Twitter Del Monte Europe Instagram Account

x