PL

Europe: EN

Belgium: FR | NL

France: FR

Germany: DE

Greece: GR

Italy: IT

Netherlands: NL

Poland: PL

Russia: RU

Spain: ES

Sweden: SE

United Kingdom: EN

CZAS NA PRZEKĄSKĘ

Spraw, by przekąski działały na Twoją korzyść i wybieraj produkty z warzyw i owoców bogate w składniki odżywcze. Przekąski mogą podnieść Twój poziom energii między posiłkami i dostarczyć Ci podstawowych witamin i minerałów. W zdrowym jadłospisie jest też miejsce na przekąski. Po prostu wybieraj rozsądnie:

  • Traktuj przekąski jako mini-posiłki, które dostarczają Ci bogatych składników odżywczych. Możesz włączyć kalorie pochodzące z przekąsek do swojego indywidualnego jadłospisu bez przekraczania dziennego budżetu kalorycznego.
  • Zjedz przekąskę tylko wtedy, gdy czujesz głód. Zwalcz ochotę na pojadanie, kiedy dopadnie Cię nuda, frustracja albo stres. Zamiast tego idź na spacer z psem albo popracuj w ogródku.
  • Kontroluj porcje. Miej pod ręką pojemniczek z porcją jogurtu albo małą porcję orzechów w miseczce. Jedzenie prosto z opakowania może prowadzić do przejedzenia.
  • Planuj przekąski z odpowiednim wyprzedzeniem. Przechowuj zapasy różnorakich odżywczych produktów gotowych do spożycia, takich jak owoce, warzywa, pełnoziarniste krakersy czy ser niskotłuszczowy.

Postaw na kreatywność i zmieniaj owoce, warzywa i produkty zbożowe, aby Twój jadłospis był ciekawy!

 

x