PL

Europe: EN

Belgium: FR | NL

France: FR

Germany: DE

Greece: GR

Italy: IT

Netherlands: NL

Poland: PL

Russia: RU

Spain: ES

Sweden: SE

United Kingdom: EN

CZAS NA ŚNIADANIE

Śniadanie to obowiązkowy posiłek dla dzieci w każdym wieku. W porannym pośpiechu ten najważniejszy posiłek może być postrzegany jako kolejny element dezorganizujący. 

Zgodnie z najnowszym artykułem opublikowanym przez Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne:

  • Dzieci, które jedzą śniadanie z większym prawdopodobieństwem spożyją zalecaną dzienną dawkę składników odżywczych niż ich rówieśnicy, którzy pomijają śniadanie.
  • Jedzenie śniadania może pozytywnie wpływać na funkcje poznawcze związane z zapamiętywaniem, wynikami w nauce i uczęszczaniem do szkoły.
  • Pomijanie śniadania łączono ze wzrostem skłonności do pojadania w ciągu dnia czy też z wyższym spożyciem przekąsek o dużej zawartości tłuszczu.

Wprawdzie wszyscy dobrze wiemy, jak ważne jest dobrze zbilansowane śniadanie, to jednak znalezienie czasu na to, aby zafundować naszym dzieciom pełnowartościowy posiłek rano może stanowić nie lada wyzwanie.

Dlatego też śniadanie nie powinno być stresującym doświadczeniem, ale czymś, na co rodzina czeka.

Możecie na przykład wstawać nieco wcześniej, aby cała rodzina miała czas, by usiąść i cieszyć się wspólnym posiłkiem. Rodzice, którzy dają dobry przykład i jedzą rano śniadanie przygotowują grunt dla swoich dzieci, aby mogły one iść za tym przykładem.

Różnorodność jest kluczowa w przygotowywaniu śniadań, które dostarczą energii na cały dzień. „Dzieci potrzebują zbilansowanych i smacznych posiłków, a ich mamy potrzebują szybkich i wygodnych rozwiązań.

Przygotuj tost z dżemem, świeże owoce, jogurt i dużą szklankę soku ananasowego Del Monte Gold Pineapple®, aby stworzyć odpowiedni poranny zestaw składników odżywczych. Codziennie zmieniaj owoce, smak dżemu i jogurtu; wybierz spośród bogatej oferty soków Del Monte®, aby cieszyć się zaskakującą, wesołą i kolorową chwilą przyjemności!

x